Система GPSM значно поліпшила процес контролю над пересуванням автотранспорту з будь-якого пристрою, що має вихід в інтернет - від комп'ютера до мобільного телефону. Універсальність системи дозволяє стежити за перевезеннями важливих вантажів і за пересуванням службових машин. З її допомогою також можна планувати витрати ГСМ і значно оптимізувати роботу транспортної логістики. Однією з привабливих особливостей системи стеження за автотранспортом є генерування звітів GPSM. При цьому користувач може сам задавати необхідні параметри для зручності користуванням системою.

Приклади формування звітів GPSM.

Найбільш зручним способом перегляду звіту є його переміщення і збереження на комп'ютері у форматі "Excel" (*.xls).Для прикладу представлений "Звідний звіт", що містить такі таблиці:

Звідна інформація представлена по автомобілю.

Демонструє загальну інформацію за певний період часу для певного автомобіля.

Таблиця "Поїздки".

Дані в ній вказують на адресу і час вихідної точки відправки автотранспорту, і адресу і час прибуття в кінцеву точку. Повністю зафіксовані дані про час тривалості поїздки, середній і максимальній швидкості, про пробіг.

Таблиця "Стоянки".

У системі формується звіт по стоянках автотранспорту. Відображаються дані про адресу і час зупинки на стоянці, її тривалість, час закінчення простою.

Таблиця "Зупинки".

Фіксує усі дані про зупинки автотранспорту, що не перевищують 5 хвилин. Заносяться дані про усі зупинки. Якщо час простою перевищує 5 хвилин, то дані заносяться в таблицю "Стоянки".

Таблиця "Якість зв'язку".

Система стеження також формує таблицю про наявність зв'язку на випадок виникнення яких-небудь збоїв в роботі GPS трекера. З її допомогою можна визначити, коли сигнал зник, на який період часу, і коли був відновлений зв'язок з пристроєм. Це допомагає запобігти несанкціонованим поїздкам водія. Якщо він на якийсь час відключить пристрій, а потім спробує через час включити його в тій же точці, усі дані про час події будуть внесені в звіт. Це також дозволяє здійснювати контроль роботи кур'єрів з персональним GPS трекером. Усі дані про роботу і перебої в роботі системи строго фіксуються і виводяться в звіт.

Таблиця "Відвідування геозон".

Відмічаючи на карті об'єкти, що цікавлять, ви отримаєте усі дані у разі проїзду автотранспорту через виділені області - вони будуть виведені в таблицю. Приміром, водій розвозить товар по декількох магазинах. У таблиці буде відображено час прибуття до магазину, тривалість перебування автотранспорту в цій точці і час від'їзду. Ви можете самостійно присвоїти імена геозонам і точкам відвідування автотранспорту, як вам буде зручно. Представлені звіти - це основний варіант звітів. Система може формувати й інші типи звітів за бажанням замовників. Приміром, GPS-датчики стеження за витратою палива. При цьому контроль здійснюється для будь-яких типів двигунів, у тому числі, дизельні і суднові двигуни. Досить поширеною проблемою є несанкціоновані недоливи або зливи палива. За допомогою GPS моніторингу автотранспорту можна здійснювати повний контроль витрати ПМС. Високоточні датчики рівня палива повністю відстежують його витрату і дозволяють оптимізувати роботу водія. Супутникова система стеження фіксує усі місця заправки автотранспорту, а датчики контролюють об'єм, залитого у бак палива. Системи супутникового стеження GPSM значно полегшують роботу транспортної логістики підприємств.