Тривожна кнопка SOSПісля того, як Нацбанк України посилив вимоги до систем безпеки інкасаторських машин, актуальним стало застосування на такому транспорті приладів, що називаються тривожною кнопкою. Вони являють собою встановлений на броньоване авто GPS приймач, до якого додається декілька дистанційних кнопок SOS, що виглядають як невеликі брелки. За допомогою подібних пристроїв співробітник банку або іншої організації, що перевозить гроші, може подати сигнал на пульт охорони натиснувши дистанційну тривожну кнопку. При цьому зовсім необов'язково, щоб кнопка СОС, яка знаходиться в інкасатора кнопка SOSбула на невеликій відстані від машини. Її можна задіяти навіть, якщо транспорт знаходиться за 500-1000 м від брелка.

Подібна система ефективна, якщо навіть злочинцям якимсь чином вдалося оволодіти інкасаторським броньовиком. Адже натиснення тривожної кнопки не лише повідомляє про те, що з машиною щось сталося, але і дозволяє відстежити її на онлайн-карті через мережу Інтернет. Це стає можливим, завдяки тому, що в приймач вбудований ще і GPS маяк, який передає на пульт спостереження свої координати, використовуючи супутниковий зв'язок.

45 інструкція по інкасації Нацбанк України

З кінця 2013 року система інкасації повинна стати надійнішою. Принаймні, це припускають нові посилені вимоги до захисту банків і інкасаторського транспорту. Крім того автомобілі повинні відповідати стандартам, що дозволяють ефективніше оборонятися від напададників (наявність люка і бійниць для стрільби, обов'язкова наявність зброї при сумі більшій ніж 500 зарплатових мінімумів), тепер на них повинна стояти так звана тривожна кнопка. Невеликий брелок, що нагадує електронний ключ від під'їзду або машини, може на дистанції до 1 км (якщо броньовик інкасаторів знаходиться в прямій видимості людини з кнопкою SOS) включити охоронну сигналізацію. Оператор охоронного пульта, що спостерігає за усіма об'єктами, обладнаними подібною сигналізацією, після натиснення тривожної кнопки для інкасації зможе визначити маршрут автомобіля і відправити до відповідного місця групу захоплення. Такі пристрої сигналізацій застосовуються порівняно недавно, але вже користуються чималою популярністю, завдяки своїм невеликим розмірам і вазі, простотою у використанні і тривалій автономній роботі (до доби без заряджання). Їх праобразом є тривожна кнопка для банку, яка нині теж може мати дистанційні брелки, хоча, звісно, приймач в цьому випадку не обладнують GPS-маяком.

 

Тривожна кнопка SOS і система GPS для інкасації