У сучасних економічних умовах системи моніторингу транспорту потрібні практично кожному автотранспортному підприємству. Вони дозволяють вирішити цілий ряд бізнес завдань, пов'язаних з оптимізацією процесу організації перевезень. Крім того, завдяки моніторингу значно підвищується безпека, як водіїв, так і вантажів в дорозі.

Система моніторингу транспорту GPSM

 

Часто причиною збитковості транспортних компаній є неправильна організація трудового процесу. Навіть при точному плануванні усіх можливих витрат (кілометраж, витрата палива, заробітна плата водія і так далі) і закладці оптимального прибутку, в результаті багато підприємств залишаються в "мінусі". Наслідком подібної "роботи" стає підвищення цін на послуги, що призводить до втрати конкурентоспроможності і сумного підсумку.

Крадійство палива для різних типів техніки

Моніторингова система на основі GPS/GSM дозволяє легко виявити усі недоліки, які і призводять до незапланованих витрат. Як показує практика, причин їх виникнення не так вже багато:

  • Крадійство палива;
  • неграмотно продуманий маршрут;
  • тривалі простої, які практикують водії, що працюють за системою почасової оплати.

Усунувши вищезгадані "недоліки" підприємство цілком може не лише уберегтися від необґрунтованих витрат, але і значно підвищить прибуток зі збереженням цінової політики.

Системи супутникової навігації дозволяють:

  • контролювати реальну витрату палива;
  • запобігати зливам палива;
  • запобігати махінаціям з паливом на заправках;
  • робити оптимальний розрахунок будь-якого маршруту;
  • попередити "ліві" поїздки водія у своїх справах за рахунок компанії.
  • поліпшити трудову дисципліну;
  • підвищити безпеку співробітників і вантажів, що перевозяться;
  • підвищити ефективність управління компанією в цілому.

Як працює система моніторингу GPSM

Принцип роботи системи моніторингу транспорту

Працює система моніторингу точно, акуратно і ефективно. На кожен автотранспортний засіб встановлюється спеціальний прилад, кажучи звичною мовою - "чорний ящик" або GPS маячок. Ця апаратура записує усі основні показники роботи автомобіля, а також його точне місце розташування. Завдяки мобільним засобам зв'язку система передає отримані дані на монітор диспетчера в режимі реального часу. В результаті, кожен автомобіль знаходиться під цілодобовим наглядом.

За підсумками рейсу фахівці можуть порівняти реальні дані з розрахунковим і з'ясувати причини відхилень. Подібний аналіз дозволяє грамотно скоректувати роботу підприємства по кожному конкретному маршруту.

Постійний контроль за переміщенням і станом автотранспортного засобу надає можливість вирішувати не лише поточні завдання, але і приймати оперативні заходи при виникненні непередбачених ситуацій. У разі раптової поломки автомобіля, диспетчер може відправити до місця події резервну машину. Подібне оперативне втручання дозволить доставити вантаж в строк або з мінімальними затримками. Якщо автомобіль буде викрадений, то також оперативно про того, що стався можна подати сигнал в автоінспекцію, надавши їй в допомогу координати поточного місця розташування машини. Крім того, система GPSM має функцію дистанційного блокування двигуна і інших агрегатів автомобіля для відвертання викрадення.

Ще одним плюсом системи супутникового моніторингу є її відносно невисока вартість і, як наслідок, швидка окупність.

Системи моніторингу для підприємств, що займаються вантажоперевезеннями

Система моніторингу транспорту для АндроидСистема супутникового моніторингу GPSM має ряд вбудованих функцій розроблених спеціально для використання на транспортних підприємствах, що займаються перевезенням вантажів. Подібний функціонал системи дозволяє здійснювати цілий ряд контрольних функцій при знаходженні автомобільного транспорту на маршруті:

  • постійний контроль за місцезнаходженням автомобіля в режимі реального часу;
  • збереження і можливість перегляду історії переміщення автомобіля впродовж одного року;
  • фіксація часу і місця зупинок автомобіля;
  • робота з множиною картографічних сервісів на вибір (Yandex, Google, OpenStreet і так далі);
  • можливість установки необмеженої кількості контрольних міток;
  • різноманітні форми звітів;
  • можливість отримання ряду параметрів шляхом повідомлення через електронну пошту або СМС;
  • користувачем надається додаток для мобільного телефону і планшета, що дозволяє у будь-якому зручному місці контролювати увесь автопарк;
  • ведення обліку витрати палива за умови підключення додаткових датчиків рівня палива;
  • створення оптимального маршруту для кожного автомобіля;
  • ведення обліку даних по кожному водієві;
  • додаткові функції.

Основні питання, що виникають перед придбанням системи

Що має на увазі поняття "Контроль транспорту"?

В даному випадку під словом "контроль" мається на увазі повне відстежування місцезнаходження транспортного засобу. Це основна функція моніторингової системи GPS.

Найпростіший приклад використання системи - захист від викрадення. Акту крадіжки система не запобіжить, але дозволить заблокувати двигун автомобіля і відстежити місцезнаходження автомобіля після його пропажі - труднощів не складе. Ця функція буде корисна не лише автотранспортним підприємствам, але і звичайним громадянам.

Керівникам бізнесу система може зробити ряд інших неоцінимих послуг. В даному випадку йдеться про контроль за водієм через систему контролю за автомобілем. Знаходячись під постійним наглядом, працівник навряд чи вчинить позапланову зупинку або необґрунтовано змінить маршрут руху.

Для чого потрібний контроль?

Системи моніторингу автотранспорту дозволяють оптимізувати процес вантажоперевезень, тим самим значно збільшуючи прибуток транспортних компаній. За підрахунками фахівців, використання системи досить швидко окупається, якщо фінансові надходження від перевезення вантажів перевищують $1000 в місяць.

Зрозуміло, окупність системи багато в чому залежить від обороту компанії, але, як правило, складає 1-3 місяці.

Наскільки ефективні системи моніторингу?

Ефективність придбання системи супутникового моніторингу незаперечна. Завдяки її впровадженню з'являється можливість:

  • ефективніше розподіляти автотранспорт по конкретних об'єктах;
  • приймати правильніші рішення при виникненні різних позаштатних ситуаціях або зміні дорожньої ситуації;
  • оперативно отримувати повідомлення про наближення автотранспорту до кінцевого об'єкту, що дозволяє своєчасно підготуватися до його завантаження / розвантаженню;
  • контролювати проходження вантажу у будь-якій частині земної кулі.

Крім того, подібний моніторинг дозволяє значно скоротити витрати, а також уникнути безлічі порушень трудової дисципліни. До подібних фактів можна віднести:

  • нецільове використання автотранспортного засобу (відхилення від маршруту і так далі);
  • відмова водіїв від виконання замовлення під різними приводами;
  • контроль за витратою паливно-мастильних матеріалів, що дозволяє уникнути розкрадання палива;
  • "пропажа" водія разом з його автомобілем на досить тривалий час;
  • незапланований простій автотранспорту;
  • відвертання розкрадання вантажу або його частини працівниками підприємства під час перевезення;
  • контроль за дотриманням швидкісного режиму, що, в результаті, призводить до зниження вірогідності аварії;
  • підвищення трудової дисципліни серед водіїв.

Чи можна за допомогою системи моніторингу збільшити безпеку авто і вантажів?

Зрозуміло, "так". По-перше, автотранспорт і вантаж певною мірою захищені від викрадення. По-друге, автомобіль знаходиться під постійним наглядом і в плані пересування, і в плані технічного контролю. По-третє, оперативне втручання при виникненні позаштатних ситуацій.

Наскільки важливий контроль за транспортом для роботи автопідприємства?

Система супутникового моніторингу автотранспорту GPSM призначені спеціально для повного контролю автопарку будь-якого транспортного підприємства. Саме завдяки цим системам керівник організації може не лише завжди бути в курсі, де знаходяться його автомобілі і в якому вони стані, але і повністю оптимізувати виробничий процес. Результатом цього, природно стане збільшення прибутку компанії.

Більше того, використання у своїй роботі системи супутникового моніторингу, може в позитивну сторону позначитися і на іміджі підприємства в цілому. Великі замовники з більшою упевненістю довірятимуть свої вантажі (включаючи особливо цінні і дорогі), знаючи, що їх "добро" знаходиться під невсипущим контролем перевізника.
І, зрозуміло, системи моніторингу дозволяють значною мірою підвищити трудову дисципліну в колективі. Водії, знаходячись в постійному віддаленні від керівництва, сумлінніше виконуватимуть свої обов'язки, знаючи, що у будь-який момент керівництво може дізнатися, чи зайняті його автомобілі справою або використовуються в особистих цілях.

Чи є сенс витрачати засоби на систему моніторингу під час економічної кризи?

Грамотне управління бізнесом - ця найважливіша умова успішної роботи компанії в період кризи. У подібних ситуаціях перше, про що замислюється будь-який керівник - оптимізація витрат. Зробити це ефективно допоможе система моніторингу автотранспорту. Зрозуміло, спочатку це будуть додаткові витрати. Проте, практика показує, що це придбання дозволяє заощадити набагато значніші засоби. Та і сама система окупається досить швидко.

Чи являється контроль додатковою мотивацією для водіїв?

Відповідь на це питання однозначна: "так". Людський чинник значною мірою впливає на успішну роботу будь-якого підприємства. А у сфері вантажоперевезень він стає одним з найголовніших. Особливо в умовах кризи. Звичайно, хочеться вірити в чесність людей, але все-таки краще працювати за перевіреною схемою: "довіряй, але перевіряй". Нормальні водії, як правило, реагують на подібний контроль керівництва з розумінням. Тим паче, що їм самим він теж вигідний. Приміром: грамотне управління транспортом і логістика оптимізують маршрути, тобто скорочують час в дорозі і в якійсь мірі полегшують працю водія.