Датчик рівня палива УЗИ - 0.8Безконтактний ультразвуковий датчик УЗИ - 0.8 призначений для контролю рівня зрідженого газу у балонах газобалонного обладнання (ГБО) на транспортних засобах.

Прилад застосовується в системах ГБО для контролю витрати газу. Виміри робляться ультразвуковим випромінювачем, конструктивно об'єднаним з датчиком температури. Пристрій монтується з нижнього боку газового балона. По кабелю отримані дані передаються на блок контролю, де відбувається їх обробка, і запис в елементи пам'яті.

Датчик УЗИ-0.8 може використовуватися як автономно, так і в якості вузла в складніших системах. На корпусі приладу є роз'єми (інтерфейси) для підключення прийомо-передавального терміналу. Цей термінал дозволяє передавати дані в центральний віддалений пристрій через системи навігації, наприклад, GSM, GPS або ГЛОНАСС. Для кожної системи існують свої спеціалізовані термінали.

Окрім дистанційного контролю можна використати зовнішні аналогові вимірювальні прилади, і пристрої, що працюють через інтерфейси EIA-485 (RS-485), або RS-232, наприклад, комп'ютер або прилади, що мають цифрові входи. Для цього в терміналі застосовуються АЦП (аналого-цифрові перетворювачі).

 

Якщо відсутня необхідність в контролі витрати палива в реальному часі, УЗИ-0.8 може використовуватися повністю автономно. Тоді дані фіксуються в енергонезалежній пам'яті приладу, об'єм якої дозволяє зберігати результати вимірів упродовж 30 діб.

 

Для відвертання плутанини при використанні УЗ-датчиків на декількох автомобілях або декількох датчиків на одному транспортному засобі кожному пристрої ще на заводі привласнюється індивідуальний код-ідентифікатор. При зчитуванні інформації з датчиків в центральному пункті контролю можна легко визначити, де був встановлений прилад.

 

У пам'яті датчика зберігаються наступні дані:

  • дата і час;
  • ідентифікатор приладу;
  • залишок газу у балоні;
  • температура;
  • стан запалення;
  • кілок стану системи.

Пристрій оснащений електронним годинником, показники якого враховуються при записі інформації. Годинник живиться від окремої батареї, розрахованої на роботу впродовж 3 років.

 

УЗИ-0.8 робиться в Російській Федерації з гарантією 12 місяців, що обчислюються з дня продажу. Усі товари заводу-виробника сертифіковані.