Охорона промислових об'єктівЯк забезпечити безпеку території, що охороняється? Які функції контролю якості служби охорони великих промислових об'єктів? Як керівник охоронної структури в оперативному порядку може проконтролювати роботу співробітників?

Не маловажну роль при дотриманні режиму охорони грає людський чинник, зокрема при патрулюванні об'єктів, що охороняються. Відчутні матеріальні втрати, навіть людські жертви, можуть виникнути при зниженні пильності і недобросовісної персоналу служби охорони.

У документах Координаційної Ради МВС України ОВД часто відзначається, що у більшості випадків великих розкрадань на підприємствах були здійснені, завдяки і потуранню, і прямій змові з персоналом, звільненим з тієї або іншої вини службовця, не виключаючи і працівників охорони об'єкту.

Для впровадження GPS моніторингу на будь-якому підприємстві, що вимагає облаштування охоронної системи, необхідно забезпечити працівників охорони мініатюрними пристроями, так званими GPS маячками. Основною функцією цього приладу є обчислення власних координат, використовуючи систему супутникового позиціювання - GPS, і відправку по каналах стільникового зв'язку цих координат на сервер системи моніторингу - диспетчерське місце.

При використанні цих персональних GPS маячків з'являються деякі можливості в роботі моніторингу.

  • Місцерозташування працівника охорони відображається на супутниковій карті в режимі реального часу з щосекундним оновленням. Крім того, на карті відображається місцерозташування будівель, рельєф місцевості. Є можливість перегляду по карті пройдених маршрутів охоронців.
  • - Інтервал періодичності контрольних обходів можна міняти без тимчасових обмежень.
  • - Маршрут, порядок обходу об'єкту охорони, при необхідності, з багатократним проходженням контрольних точок - можна програмувати.
  • - Є можливість установки гранично допустимого часу підходу до кожної контрольної точки з автоматичною передачею тривожного сповіщення операторові, у випадку якщо патрульний охоронець відсутній в певний час в цій точці маршруту. Завдяки цьому, виникає можливість виклику наряду в оперативному порядку на допомогу патрульному ще до того, як витече допустимий час обходу.
  • - Тривожне сповіщення з точки маршруту патрульний працівник охорони може передати, використовуючи кнопку на приладі.

У системі GPS-моніторингу сервер не повинен вимикатися, зберігаючи у базах даних усю інформацію про маршрути. Крім того, важливою є підтримка цілісності даних і її своєчасне резервне копіювання.