Впровадження нових технологій в лісове і мисливське господарствоНачальник Лісового і мисливського господарства в Харківській області, заявив про те, що в Харківській області почалася установка спеціального устаткування для електронного обліку живих і зрубаних дерев. Це устаткування включає GPS навігатори і комп'ютери.

У відомстві Держагентства лісових ресурсів знаходиться дві третини з більше 400 тисяч гектарів лісів в Харківській області. Проте для впровадження нової розробки пілотними були вибрані Вовчанський і Чугуївський лісгоспи.

Суть роботи полягає в тому, що в деревину імплантуються спеціальні бирки з унікальним графічним кодом. Передбачається, що вони міститимуть усі необхідні дані про дерево (його вік, товщину, довжину, сортність, вартість і адресу одержувача у разі, якщо дерево було спиляне і продане).

Контроль над впровадженням цього нововведення здійснює Державне агентство лісових ресурсів України. Введення в Україні єдиної державної системи обліку деревини за допомогою електроніки заплановане здійснити до кінця року. У рамках цієї програми і відбувається впровадження новинки. Устаткування закуповується лісогосподарськими підприємствами за рахунок власних засобів. У кожному окремому випадку витрати досягають суми в 700 тисяч гривен.

Нова система покликана забезпечити якісніше оформлення паперів на кожне окреме дерево, що дозволить запобігти незаконному продажу деревини в Україні і за її межі. Одночасно з цим проектом здійснюється GPS стеження за транспортом використовуваному в галузі.