Для контролю часу і місця розкриття дверей і агрегатів (дверей причепів, інше), можуть застосовуватися датчики "геркон" на магніті. Датчик складається з двох половинок, як правило рухомою є магніт закріплений на дверях і нерухомою - сам герконовий датчик.

Датчик

Герконовий датчик відкриття підключається до GPS/GSM-терміналу, у разі виміру стану датчика (відкриття дверей), трекер відправляє повідомлення, залежно від налаштувань, двома способами: 1) у вигляді СМС-повідомлення на заздалегідь записаний мобільний телефон; 2) на сервер через мобільний інтернет. У другому випадку диспетчер бачить тривожне повідомлення на комп'ютері і місця спрацьовування датчика (відкриття дверей).

Серед герконових датчиків є моделі з безпровідною передачею інформації. Герконовий датчик не обов'язково повинен підключатися дротами безпосередньо до GPS/GSM- терміналу.

Існую також альтернативні датчики контролю цілісності і відкриття різних механізмів. Серед них:

Кінцевики - виконані у вигляді механічної кнопки з пружинкою. У разі натиснення цієї кнопки - приходить повідомлення. Застосовується як датчик розкривання передньої панелі автомобіля, відкриття капоту, розкриття дверей;

Датчик відкриття бака (RFID технологія). Датчик складається з кришки бака із вбудованою радіоміткою (RFID) і зчитувача, який кріпиться на горловину бака. У разі зняття кришки, датчик сигналізує про відкриття бака. Обдурити такий датчик практично неможливо.