Схема роботи GPS- маячка

GPS маячок - це пристрій для здійснення супутникового спостереження і контролю за переміщенням автомобілів, людей і інших об'єктів. Маячки діляться на два види: персональні GPS маячки і автомобільні GPS маячки. Ці пристрої ще називають GPS-локаторами, GSM- або GPRS-трекерами. Глобальна система позиціонування (скорочено - GPS) дозволяє досить точно визначити місцезнаходження відстежуваного об'єкту, обладнаного бортовим GPS-маячком.

В процесі пересування об'єкту маячок фіксує інформацію про його точне місце розташування і відправляє її на сервер системи моніторингу, або на персональний комп'ютер. Передача даних з бортового терміналу (маячка) може здійснюватися різними способами: це може бути SMS-повідомлення або стільникове GPRS-з'єднання (мобільний інтернет).

GPS маячок

Сервер підтримки здійснює обробку отриманої інформації про положення об'єкту і заносить її у базу даних, щоб потім користувач зміг у будь-який момент проглянути усю історію переміщень. Також є можливість спостерігати за рухом об'єкту в режимі реального часу.

За допомогою цього пристрою можна відстежувати переміщення транспорту, товарів, тварин (наприклад GPS маячок на нашийник) і навіть людей. Сфера застосування трекерів досить широка.

Найчастіше бортові термінали використовуються для спостереження за пересуванням транспортних засобів. Транспортні компанії і служби таксі активно застосовують ці пристрої для полегшення повсякденної праці. Неоціниму допомогу трекер може надати також при пошуку викрадених автомобілів.

Для відстежування переміщень великої рогатої худоби просунуті фермери все частіше прибігають до допомоги глобальної системи позиціонування. Хазяїни домашніх тварин також користуються цією технологією, щоб розшукати своїх вихованців, що загубилися.

Маленькі діти, люди з обмеженими можливостями і літні люди часто вимагають постійного контролю. І тут також не обходиться без допомоги спеціального устаткування, що дозволяє контролювати кожен їх крок.

GPS також не обійшла стороною і спортивні змагання. Є безліч видів змагань, що проводяться на великих територіях, де приставити до кожного учасника спостерігача практично неможливо. Це дозволяє недобросовісним спортсменам порушувати правила, зрізувати шлях і так далі. Але завдяки трекерам вірогідність таких маневрів знижується до мінімуму.